Download PDF

Як приєднатися до нас?

Що ми робимо

У Польщі працюють сотні тисяч українців, більшість з яких нелегально, через що їх часто експлуатують, вони не знають своїх прав. Саме тому і було створено Профспілку українських працівників у Польщі.

25 березня керівник Загальнопольської Асоціації Профспілок Ян Ґуз та голова Всеукраїнського товариства «Україна-Польща», професор, кандидат економічних наук Юрій Карягін підписали у Києві протокол про співпрацю. Таким чином обидві структури взялися за поліпшення умов праці і зарплат громадянам України в Польщі.

У Катовицях відбулися засновницькі збори спілки. Незабром документи про заснування Профспілки українських працівників внесли до Крайового судового реєстру. Офіс профспілки знаходиться у Варшаві.

Директор Міжнародного відділу Загальнопольського альянсу Профспілок Пьотр Островський зазначив, що створення нової організації, – це спільна ініціатива українців, які нарікають на різні форми дискримінації, та Загальнопольського альянсу Профспілок, який прагне допомогти їм боротися за свої права.

zwiazek-zawodowy
“Українці, які найчастіше працюють нелегально, не тільки не охоплені мінімальними нормами права праці і соціального забезпечення, але їх просто експлуатують і обманюють. Вони не знають своїх прав і не знають до кого звернутися за допомогою”, - наголосив директор і додав, - українців часто примушують до підневільної роботи, а інколи вони навіть стають жертвами торгівлі людьми.
Ситуацію українців у Польщі Островський порівняв з тією, у якій знаходилися поляки, що роками виїжджали до Західної Європи. Українці, мовляв, як і поляки за кордоном, можуть об’єднуватися у вже існуючі профспілки, але вони працюють у тих галузях, де такі об’єднання або слабкі, або їх взагалі немає.
Профспілка сприятиме забезпенню українським працівникам умов, що передбачені Міжнародною організацією праці і що це дасть гарантію забезпечення мінімальних стандартів праці, що прийняті в Польщі.

Кількість членів
1007
Проекти
15
Партнери
10